شرکت سروش تلکام ، فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات و مجری طرحهای ارتباطات سیار

welcome to soroush telecom

اطلـاعیه : گروه سروش تلکام بمنظور تامین نيروي انساني مورد نياز دفتر مرکزی از تعدادي داوطلب واجد شرايط مرد و زن دعوت به همكاري مي‏ نمايد . توضیحات بیشتر

 تماس با ما از طریق :

تلفن:021.88925618 - 021.88925617

فـکـس دفـتـر مـرکـزی : 021.84211703

ایـمـیل : soroushtelecom@gmail.com

 

 برخی مشتریان ما :

متروی تهران (خط 4 به طول 12 کیلومتر) - معدن بزرگ زغالسنگ کرمان (فاز 1 و 2 اشکلی) - ویلاهای مسکونی شهرک حافظیه کردان - مجتمع اقامتی شرکت میتسوبیشی ژاپن - پروژه مسکن مهر شهر پرند - شرکت مهندسین مشاور اثر - شرکت بناگستر کرانه - دانشگاه بین المللی علوم پزشکی رامسر - دانشگاه پیام نور باقر شهر - گارانتی کینگستون در ایران (ایستا گارانتی) - دانشگاه علم و صنعت تهران (اداره فرهنگی) - پرتال اینترنتی بازار پامنار تهران - ایسنا در جهاد دانشگاهی (علوم پزشکی - دانشگاه تهران) - امداد خودرو سایپا - نمایشگاه بین المللی تهران - آژانس هواپیمائی قصر شیشه ای تهران - دفتر شرکت پیوند طب و نرم افزار - شرکت پگاه - خدمات جهانگردی گشت آسا - مشاورین ساختمان و املاک بزرگ داس - صندوق وام ضروری آموزش و پرورش - بانک سامان (دفتر مرکزی) - آموزشگاه کامپیوتر تبریز- نمایندگی فروش و تعمیرات ماشین های اداری (صبا کاربر) - انجمن شرکتهای ساختمانی استان هرمزگان - موسسه علمی فرهنگی پژوهشی نواندیشان آریا - مشاورین تبلیغاتی آهوی آسیا - شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی آرمن - دانشگاه علامه طباطبائی - پارک علم و فناوری خراسان - دفتر کانون تبلیغاتی نقش اول - شرکت مگنت نیشابور - شرکت اینترنتی و تلفن بین المللی تیراژه و دیگر مشتریان

فهرست کاملتری را از اینجا مشاهده نمایید

 


برقراری ارتباط بین مراکز

 

نمونه ای از خدمات ارائه شده :

اولین نیاز هر کارخانه ، معدن ، کارگاه ، شرکت و ... جهت بهره برداری بهینه از مجموعه خود، استفاده از خطوط ارتباطی جهت تماس و کنترل آن مجموعه می باشد. با توجه به دوری کارخانجات و معادن از مراکز شهری و نبود بستر مخابراتی مناسب در اکثر نقاط موارد ذیل از دغدغه های مدیران این مجموعه ها بوده است .

نیاز به اینترنت و همچنین خطوط تلفن شهری در نقاط خارج از شهر ، ارتباط خطوط تلفن داخلی ما بین دفتر مرکزی ، کارخانجات و انبار ها ، کنترل و نظارت بر نحوه کارکرد پرسنل ، کارمندان و کارگران و همچنین خط تولید کارخانه از راه دور و از دفتر مرکزی بصورت زنده و با کیفیت مناسب و حتی نظارت بر مناطقی از کارخانه ها که تردد در آنها کم است ، نیاز به ایجاد شبکه کامپیوتری یکپارچه ما بین دفتر مرکزی ، کارخانجات و انبارها شامل ارتباط نرم افزار های اتوماسیون اداری ، حسابداری و .... میان مراکز مورد نظر و ایجاد ارتباط تصویری ( ویدئو کنفرانس) ما بین کارخانجات با دفتر مرکزی ، ايجاد سيستم تلفن Wifi در محوطه شركتها و سازمانها و سالن هاي كنفرانس و سوله هاي صنعتی ، انتقال خطوط E1 ، تلفن و تصاویر ما بین مراکز مورد نظر که امکان کابل کشی وجود ندارد. از این رو شرکت سروش تلکام با توجه به شناخت این نیاز ها با ارائه راهکارهای وایرلس و رادیویی مناسب با ایجاد ارتباطی دائم ، مستقل و پایدار به این خواسته مدیران جامه عمل پوشانیده است و همچنین تلاش نموده است با ارائه راه حل های انحصاری گامی در جهت هر چه بهتر شدن شبکه های مخابراتی در مناطق فاقد امکانات همچون کارخانجات صنعتی و معادن بر دارد .

راه کارهای ایجاد ارتباط

همانطور که شبکه برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل به امری ضروری شده است، ارتباط بین مراکز و مجموعه هایی که بیش از یک دفتر یا کارخانه دارند امری اجتناب ناپذیر میباشد. سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات، ارتباطات صوتی و تصویری، به اشتراک گذاری منابع و موارد متعدد دیگری وجود دارد که این ارتباطات را ضروری می سازد.این مراکز ممکن است در سطح یک منطقه، شهر، کشور و یا دنیا گسترده باشند.

ایجاد ارتباط بین این نقاط وابسته به پارامترهای مختلفی می باشند که گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند مورد نیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطفه از آن جمله میباشند.در ذیل به چند مورد از این ارتباطات اشاره میشود.

 

1- شبکه های بی سیم و رادیویی:

یکی از روشهای انتقال دیتا استفاده از رادیوهای وایرلس است. در این روش اطلاعات تبدیل به امواج رادیویی شده و به سمت مقصد فرستاده میشود.از این روش میتوان برای ارتباط دو نقطه به همدیگر و یا یک نقطه به چند نقطه استفاده گردد.

عوامل زیادی در انتخاب یک رادیو مناسب موثر میباشند که فاصله بین نقاط، شرایط اقلیمی و جغرافیایی، میزان پهنای باند مورد نیاز و شرایط فیزیکی منطقه از آن جمله میباشد.

فرکانس های مجاز برای این ارتباط 900MHz و 2.4GHz و 5.8GHz میباشد که دستگاه های با استفاده عمومی در این فرکانس ها ساخته میشوند. برای استفاده از فرکانس های دیگر اخذ مجوز سازمان تنظیم و مقررات رادیویی الزامی می باشد.

قدم اول در ایجاد این ارتباط امکان سنجی میباشد تا از امکان ایجاد ارتباط مطمئن شد. سپس ارتفاع دکل در صورت نیاز و نوع دستگاه برآورد می شود.دستگاه های متنوعی برای این کار تولید میشود که بر حسب توان و کیفیت دارای قیمت های مختلف و کارآیی متفاوت میباشد. بی توجهی به هر کدام از عوامل موثر در این ارتباط باعث عدم برقراری یا افت کیفیت خواهد شد.

 

کاربردهای ایجاد شبکه های ارتباطی و رادیویی : استفاده در جهت انتقال تصاویر ویدئویی ،خطوط تلفن و دیتا در ظرفیت های مختلف،مناسب برای ایجاد ارتباط OnLine های ،شبکه های تله متری ، SCADA ،آموزش از راه دور،ویدئو کنفرانس، کنترل خطوط لوله (آب،نفت ،گاز) از راه دور ،کنترل شبکه های 20KV شبکه های یکپارچه دیسپاچینگ ،شبکه های اتوماسیون اداری به صورت متمرکز،کنترل نامحسوس سیستم های امنیتی

انتقال خطوط تلفن و اینترنت: به علت نبود بسترهاي مخابراتي مناسب و همچنين باتوجه به پراكندگي جغرافيايي شعب ارگانها ، سازمانها ، كارخانجات ، معادن و شركت ها همواره يكي از دغدغه هاي مديران اينگونه مراكز ايجاد ارتباط بين شعبات و يا حتي داشتن خطوط تلفن شهری برای شعباتی كه خارج محدوده شهری هستند ، مي باشد .

شركت سروش تلکام با ارائه راهكارهاي انحصاری و مطمئن از طريق سيستمهاي وايرلس ، انتقال خطوط تلفن داخلي (سانترال) و  شهري را حتی در فواصل بالاي 120 كيلومتر امكان پذير نموده است .

ازكاربردهاي اين روش مي توان به موارد ذيل اشاره نمود :

1)  انتقال خطوط تلفن شهري از نقاطي که داراي اين امكان مخابراتي مي باشد به مناطقي كه فاقد اين امكانات هستند .2) راه اندازي خطوط تلفن داخلي بدون نياز به پرداخت هزينه مخابرات براي شماره گيري و ايجاد ارتباط سريع بين دو نقطه مورد نظر . به عنوان مثال يكپارچه كردن سيستم تلفن دو ساختمان و يا دفتر مركزي يك شركت يا كارخانه

 

انتقال دیتا: تامين سرويس های ارتباطي به عنوان يكي از شاخص هاي پيشرفت در نقاط دوردست از اهدافی بود كه تا دهه های گذشته بسهولت قابل تأمين نبود. اينگونه نيازها به همراه نیازهای صنعتی جهت تأمين ارتباط در مراكز صنعتی پراكنده از قبيل تأسيسات نفتی / گازی و خطوط انتقال، فشار مضاعفی براي يافتن راه حل های مناسب ايجاد نمودند.

با گسترش شهرها و بوجود آمدن فاصله هاي جغرافيايی بين مراكز سازمان ها و شركت ها و عدم رشد امكانات مخابراتی با رشد نياز ارتباطی داخل كشور ، يافتن راه حل و جايگزين مناسب جهت پياده سازی اين ارتباط شديدا احساس می شود كه در اين زمينه سيستم های مبتنی بر تكنولوژی بي سيم انتخاب مناسبی مي باشد.

 

انتقال تصویر: انتقال تصاویر دوربین ها به مناطق مورد نظر ، هميشه از طريق روشهای متداول مانند كابل كشی و يا انتقال از طريق خطوط تلفن امكان پذير نيست . كابل كشی در فواصل و مكان های خاصي امكان پذير است و كيفيت تصاوير انتقالي از طريق خطوط تلفن هم قابل قبول نيست ، شركت سروش تلکام با استفاده از سيستمهای وایرلس و رادیویی،امكان انتقال تصاوير را در فواصل طولانی با كيفيت عالی و همزمان (Real) در مكان های مورد نظر را فراهم نموده است .

 

2- ارتباطات کابلی:

یکی  روشهای متداول برای ارتباط  روش کابلی است. در این سیستم از انواع کابل مانند زوج سیم تلفن، کابل کواکسیال، کابل های Cat5,Cat6,Cat7 ، فیبر نوری و غیره  که هر کدام تکنولوژی خاص خود را دارد استفاده میگردد.

يکی از محيط های انتقال در شبکه های کامپيوتری، فيبر نوری است. فیبر نوری را هنگامی استفاده می کنیم که نیاز به ارتباط بین مسافت های بیش از 100 متر و پهنای باند بیشتری نسبت به کابل های مسی و... داریم. در اين فيبرها، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته (core) و غلاف (cladding)، انتشار پيدا خواهد کرد. منابع نوری در اين نوع کابل ها، ديود ليزری و يا ديودهای ساطع کننده نور می باشند. 

فیبرهای نوری از نظر ژاکت محافظ به انواع مختلف از قبیل ضد جونده، وایر استیل آرمورد، ضد آتش، ضد دود و ... تقسیم می شوند. همچنین متناسب با محل استفاده به سه گروه مصارف داخل ساختمانی
Indoor ، مصارف داخل ساختمان و کانالهای پلاستیکی و فلزی Indoor/Outdoor و برای استفاده در فضای آزاد و دفن در زیر زمین Outdoor تقسیم می شوند. 

 

فيبر های نوری معمولاًدر دو گروه عمده ارائه می گردند:

1.فيبرهای تک حالته (Single-Mode): بمنظور ارسال يک سيگنال در هر فيبر استفاده می شود. 2.فيبرهای چندحالته (Multi-Mode) : بمنظور ارسال چندين سيگنال در يک فيبر استفاده می شود.

 

فيبرهای تک حالته دارای يک هسته کوچک ( 8 و 9 ميکرون قطر ) بوده و قادر به ارسال نور ليزری مادون قرمز (طول موج از 1300 تا 1550 نانومتر) می باشند. فيبرهای چند حالته دارای هسته بزرگتر ( 50 و 5/62 ميکرون قطر ) و قادر به ارسال نورمادون قرمز از طريق LED نیزمی باشند. فیبرهای مالتی مود می‌تواند در سرعت 100 مگابیت با 2 کیلومتر مسافت را پاسخگو باشد. اما در سرعتهای گیگابیتی، فیبرهای مالتی مود 5/62 میکرون، فقط در حدود 300 متر و مالتی مود 50 میکرون، فقط در حدود 550 متر را پشتیبانی می‌کند. فیبرهای سینگل مود تا سرعت 100 مگابیت را تا مسافت 100 کیلومتر می تواند پشتیبانی کند.

از روشهای دیگر انتفال دیتا برای مسافت های زیاد میتوان از VDSL نام برد. در این روش انتفال بروی سیم تلفن انجام میگیرد. این روش تا 4KM را پوشش میدهد و هزینه کمی نسبت به فیبر دارد اما پهنای باند کمی در حد 2M در اختیار قرار میدهد.

 

3- MPLS و Interanet:

این سرویس از  بستر مخابراتی کشور بهره میجوید و ارتباط بین مراکز را بروی سیم مسی مخابرات ایجاد میکند.این نوع سرویس برای ارتباط بین مراکزی که امکان ایجاد ارتباطات بالا نباشد مناسب است و البته هزینه آبونمان ماهیانه مخابرات را برای کاربر به همراه دارد. تعرفه این هرینه ها در وب سایت tct.ir قابل مشاهده می باشد.

 

4اینترنت:

امکان ایجاد ارتباط بروی بستر اینترنت نیز ممکن است. اما باید ارتباطی ایمن برقرار گردد تا اطلاعات توسط افراد سودجو در اینترنت مورد سوء استفاده قرار نگیرد که این ارتباط توسط ایجاد تونل بین دو نقطه ایجاد می گردد.

 


 

تلفن دفتر مرکزی شرکت : 021.88925617  -  021.88925618


 

کلمات کلیدی مرتبط با این محصول :